עוגיות צימוקים שיבולת שועל ללא סודה לשתיה

אפייה סודה מוסיף נפח לאפות היא הסיבה עוגיה הופך אוורירי ו fluffy. סילוק bicorbonate נתרן למען הפחתת נתרן בתזונה לא צריך להיות דבר רע. אתה יכול לעשות עוגיה ללא סודה לשתיה בסופו של דבר עם מרקם רצוי ועסיסי.

סוכר גולמי, נוזלי של מקור טבעי כגון סירופ אורז חום או דבש עושה ממתיק יעיל. כדי להפוך את העוגיות צימוקים שיבולת שועל, אתה רוצה לבחור שומן נייטרלי, כגון חמאת שקדים, אבל עבור מתכונים אחרים, אתה יכול להשתמש חמאת בוטנים. עבור החומר, השתמש אגוזים קצוצים או בוטנים, שיבולת שועל מהירה, שמן מוצק או חמאה, שמן קוקוס עושה תחליף טעים חום סובלני. מוסיפים צימוקים, קינמון ומוסקט, או תבלינים אחרים.

הסופרת לינדה רקטור-פייג ‘מבססת מתכון אחד על עוגיות שיבולת השועל של שומשום. עבור עוגיות צימוקים שיבולת שועל, משלב 1/2 כוס סירופ אורז חום, 1/4 כוס חמאת שקדים, 1/4 כוס שמן קוקוס מיותרים, מרוכך, 1/1 כוסות של שיבולת שועל מהירה, 1/2 כוס צימוקים , 1/2 כפית. של קינמון ו 1/4 כפית. של מוסקט. אתה יכול להוסיף קצת stevia עבור מתיקות נוספת. הבא, כף כף על גיליון עוגיות מצופה בישול תרסיס. אופים בתנור 350 מעלות במשך 13 עד 15 דקות או עד הקצוות משחימים קלות. מגניב לפני הסרת מהמחבת.

בשל חוסר ביצים וסודה לשתיה, אין שפע של החזקת כוח הבלילה, כך העוגיות יתפשט רזה – תוצאה רצויה. אבל אתה רוצה להשאיר מספיק מקום על הסדין עבור כל עוגיה להתפשט. אחסן את העוגיות האלה במקום קריר. מקפיאים במזג אוויר חם יותר. לחזור לטמפרטורת החדר לשרת. אם אתה רוצה ליצור עוגיה בדיוק כמו אחד עשה עם סודה לשתיה, אתה לא יכול למצוא את הפתרון המושלם. כמה אופים השתמשו תערובות של אבקת אפייה, שמנת של אבנית וחלב.

הסיבה העיקרית לא באמצעות סודה לשתיה עשוי להיות להפחית את הנתרן בתזונה, אבל בדרך כלל, סודה לשתיה הוא לא מרכיב רע במאפים, שכן הוא חומר טבעי. אוצר של קוק אומר כי אשלגן ביקרבונט יכול להחליף את סודיום ביקרבונט והוא זמין בבתי מרקחת.

רכיבים

מַתכּוֹן

הערות של בייקר

שיקולים תזונתיים