כיצד לטפל גיד אכילס כואב

על פי האקדמיה האמריקנית למנתחים אורטופדיים, גיד אכילס הוא רצועת סיבית בחלק האחורי של העקב שמחבר את שרירי הרגליים לעצם. כאשר אתה מבצע פעילות גופנית, גיד זה נוטה לטראומה ולשימוש יתר, במיוחד אם אתה משתתף בפעילויות שמדגישות לעיתים קרובות את שרירי השוקיים, כגון טיפוס ורצה. גיד אכילס שלך יכול להיות כואב במשך ימים או אפילו שבועות, ויש דרכים ספציפיות לטפל בזה.

לנוח ולהימנע מכל פעילות להדגיש את שרירי הרגליים ואת גיד אכילס. לדוגמה, שחה במקום לרוץ. פעילות כגון שחייה אינה מהווה סיכון לגיד אכילס שלך.

החל לדחוס קר גיד אכילס כואב שלך במשך 20 דקות בכל פעם. לעשות זאת לעתים קרובות במהלך היום.

לעטוף את הקרסול כולו בתחבושת אס ולהשתמש קליפים טופר כדי לאבטח אותו. ודא התחבושת היא לדחוס את שרירי הרגליים. לדברי Mayo Clinic, זה יכול להפחית כל נפיחות על גיד אכילס שלך.

השתמש כריות כדי לרומם את הרגל מעל הלב שלך. זה עוזר להפחית נפיחות.

למתוח את גיד אכילס על ידי הזזת הרגל לכל הכיוונים. לדוגמה, הזז את הרגל והחזק את המיקום למשך 30 שניות. חזור על זה לכל כיוון רגל, ולעשות את זה לאט כמו גיד אכילס שלך חשוף לפציעה נוספת.

עבור לבית המרקחת שלך כדי לקבל תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים (NSAID) כגון אספירין או איבופרופן. קרא את החבילה והשתמש לפי ההוראות. זה יכול להפחית את הכאב בגיד אכילס שלך.