הוא עור עוף fattening?

כל אחד על תוכנית הרזיה שמע את זה בחילה בחזה: ללא עצמות, שדיים עוף ללא עור הם הטובים ביותר עבור דיאטה דלת שומן. שדיים עוף ללא עור הם תכליתי להפליא, אבל הם עדיין יכולים לקבל משעמם. ואם הם מבושלים בצורה לא נכונה, הם יכולים להיות יבשים וחסרי טעם. למרבה המזל, ייתכן שלא צריך לוותר על העור עוף לחלוטין כדי לשמור על תזונה בריאה.

עובדות שומן

ישנם מספר סוגים של שומנים: monounsaturated, רב בלתי רווי, רווי ושומני טראנס. שומנים לא רוויים הם השומנים הבריאים ביותר, על פי בית הספר לרפואה של הרווארד. שומנים לא רוויים מורידים רמות נמוכות של כולסטרול רע, או ליפופרוטאינים בצפיפות נמוכה, בדם ומעלה את הליפופרוטאין בצפיפות גבוהה, או כולסטרול טוב. שומנים רוויים להעלות את רמות LDLs, ושומני טראנס להעלות את רמת LDLs תוך הרג את HDLs.

עובי עוף

יש בערך 50 קלוריות ההבדל בין עוף ללא עוף עוף עם העור על. כמו כן, דו”ח אפריל 2010 על ידי CNN הצביע על כך 55 אחוזים של שומן בעור עוף הוא monounsaturated. אז אם אתה צריך קצת טעם עסיסי, זה הגיוני יותר להגיע עבור עוף תוצרת בית על עוף מאשר קלוריות ריקות וטרנס fats של צ ‘יפס או מזון מהיר עוף מטוגן.

יתרונות

בישול עוף עם העור מסייע לשמור על הבשר עצמו לספוג שמן, כל עוד עוף מבושל ב 350 מעלות ומעלה. החום שואב לחות מן הבשר אל העור, שם הוא יוצר קרום. קרום זה שומר את השמן מחלחל לתוך העור ואת הבשר. ניקוז העוף על מגבות נייר כאשר זה נעשה יכול לעזור להסיר כל שמן נוסף מן העור. מדי פעם לאכול עוף עם העור על יכול להרגיש כמו הנאה אשם, ומאפשר לך לשמור על דיאטה דלת שומן שלך על המסלול בשאר הזמן.

אַזהָרָה

העובדה כי העור עוף הוא לא ממש לא בריא כמו שהוא האמין להיות לא נותן לך רישיון לאכול עוף על עוף מטוגן בכל יום. תוספת קלוריות עוף יכול להוסיף במהירות. כמו כן, הלחם על עוף מטוגן ספוג שמן יותר מאשר העור עצמו עושה, ובגלל זה עשוי קמח מזוקק, זה יגרום לתגובה האינסולין אותו כי כל מזון עמילני לגרום. עור עוף, כמו כל מזון אחר, הוא רק משמין כמו שאתה נותן לזה להיות.