הוא מלח, קפה וסוכר רע לבעיות ערמונית?

כמו גברים בגיל, הם נוטים יותר לחוות בעיות עם בלוטת הערמונית שלהם. הערמונית היא בלוטה שנמצאת במערכת הרבייה הגברית הנמצאת מתחת לשלפוחית ​​השתן. הערמונית עוזרת לאחסן ולהפריש הורמונים שנמצאו בזרע. כמה בעיות יכול להתפתח הערמונית כולל סרטן. מזונות מסוימים לעזור או להחמיר כמה בעיות הערמונית. התייעץ עם הרופא שלך לפני ביצוע שינויים תזונתיים כלשהם.

בעיות הערמונית

רוב הבעיות של בלוטת הערמונית הן שפירות, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת אוהיו. היפרפלזיה ערמונית של הערמונית היא המצב הלא-סרטני הנפוץ ביותר של הערמונית, המתרחשת ברוב הגברים לאחר גיל 60. מצב זה כרוך בסימפטומים דומים לסרטן, כגון השתנה תכופה וקושי במתן שתן. הערמונית היא זיהום של הערמונית ועלול לגרום לתסמינים כגון כאב או שינויים בהשתנה. סרטן הערמונית הוא סרטן מתפתח איטי כי לעתים קרובות ניתן לטפל בהצלחה כאשר נתפס מוקדם.

מלח בריאות הערמונית

רוב האמריקנים מקבלים יותר מדי נתרן בתזונה שלהם. ההנחיות התזונתיים לשנת 2010 ממליצות על הגבלת נתרן ופחות מ -2,300 מ”ג ביום. אנשים עם תנאים מסוימים או שהם מעל גיל 51 צריך להפחית נתרן ל -1,500 מ”ג ליום. אף מחקר ספציפי לא קשר מלח לבעיות הערמונית, מלח צריך להיות מופחת בכל מקרה. מלח ונתרן הוא תורם חשוב ליתר לחץ דם, אשר יכול להוביל התקפי לב ושבץ.

קפה בריאות הערמונית

מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת הרווארד ופורסם ב “Journal of the National Cancer Institute” בשנת 2011 מצא כי קפה יכול למעשה להפחית את הסיכון לפתח סרטן ערמונית, גברים ששתו 6 או יותר כוסות קפה ביום היו בסיכון נמוך ב -20% אך על פי תנאי המחקר, המחקר קובע כי הקפאין בקפה יכול לשמש משתן וממליץ להימנע מקפה לאחר השעה 18:00.

סוכר בריאות הערמונית

מחקר שפורסם ב -2006 ב “Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism” בחן את הקשר בין השמנת יתר, רמות גבוהות של סוכר בדם לבין היפרפלזיה שפירה של הערמונית. החוקרים מאוניברסיטת קליפורניה מצאו כי גברים עם רמות גלוקוז גבוהות היו בסיכון גבוה פי שלושה לקבל ערמונית מוגדלת. עם זאת, סוכר בתזונה לא בהכרח להוביל סוכר בדם גבוהה, מצב נמצא בסוכרת לא מטופלים. עם זאת, מחקר שפורסם ב “Journal of Human Human and Dietetics” מצא כי תזונה בריאה, כולל צריכת סוכר מופחתת, עשויה לסייע במניעת סרטן הערמונית.