הוא חומצה סודיום pyrophosphate מסוכן?

תוספים לתערובות מזון מסחריות משמשים כחמרי, מתחלבים ומייצבים ובתגובות כימיות אחרות המשפרות את איכות החיים או חיי המדף שלהם. תוספי פוספט, כגון חומצה נתרן pyrophosphate ותרכובות חומצה זרחתית אחרים, עשויים להוות חששות בטיחות בריכוזים מסוימים. אם אתה מבשל עם הרבה תערובות מוכן, מרכיב זרחן של תרכובות אלה יכולים להוסיף באופן משמעותי את הצריכה היומית של זרחן תזונתי טבעי, אשר נמצא מזונות רבים, כגון מוצרי חלב ומוצרי בשר.

סודיום חומצה Pyrophosphate מאפיינים

חומצה נתרן pyrophosphate, או pyrophosphate דיודיום, הוא מלח זרחני אכיל המסייע ליצור החמצה המשמשים לאפייה, כגון אבקת אפייה, ומונע שינוי צבע מזון, כמו תפוחי אדמה גלם. במצב הכמותי שלה, כגון במעבדה הייצור, אופי חומצי של pyrophosphate חומצת נתרן עלול להיות מסוכן מאוד על העור או מגע עין, שאיפה או בליעה, גרימת דלקת חמורה. מינהל המזון והתרופות האמריקני רואה אם ​​בטוח למאכל אדם, עם זאת, במצבו המפוזר כמרכיב מזון.

מקורות אוכל

חומצה נתרן pyrophosphate הוא מרכיב אבקות אפייה עצמית קמח תירס ו cornmeals. הוא נמצא בעוגה מוכנה מסחרית, פודינג, ואפל, פנקייק ו מאפין מתערבב. חומצה נתרן pyrophosphate הוא הוסיף גם מוצרי בצק בקירור, חלב בטעם, בשר נרפא, מוצרי תפוחי אדמה ודגים משומרים.

קצבה יומית מומלצת של זרחן

הצריכה היומית המומלצת של זרחן לבני 18 ומעלה היא 700 מיליגרם. רמה זו מספקת כמות מספקת של זרחן לצורך יצירת עצמות בריאה ועיבוד אנרגיה סלולרית. המכון לרפואה של האקדמיה הלאומית קובע רמת סובלנות העליון ב 4,000 מיליגרם של זרחן ליום. מעבר לכמות זו, אובדן של צפיפות מינרלים העצם ואת היכולת לספוג במלואו סידן תזונתיים אפשריים. זה יהיה קשה או בלתי אפשרי בשבילך כדי לקבל את זה זרחן הרבה מ pyrophosphate חומצת נתרן או תוספי מזון פוספט אחרים לבד בשל פיזור טיפוסי שלהם מזון מוכן. על פי מינהל המזון והתרופות האמריקני, לעומת זאת, היחס בין זרחן לסידן בתזונה שלך גם משחק תפקיד ברמות הזרחן הבטוחות, ולא צריך לעלות על 1 עד 1. צריכת סידן מומלצת למבוגרים היא 1,000-1,200 מיליגרם.

השפעות בריאותיות

יש סיכוי גבוה יותר לחרוג מצריכה של זרחן בטוח ממזונות עתירי זרחן, כגון צ’יזבורגרים ומוצרי חלב, לעומת כמות קטנה של חומצה נתרן pyrophosphate נוסף לערבב עוגות תיבה. לדוגמה, צ ‘יזבורגר מזון מהיר מספק 353 מיליגרם של זרחן, בעוד חתיכה אחת של עוגה angelfood עשוי תערובת יש 116 מיליגרם של זרחן. יחד עם זאת, צריכת יתר של מזונות המכילים זרחן ותוספים עלולה לגרום לרמות גבוהות של זרחן בדם, מה שעשוי לתרום לאוסטיאופורוזיס.