איך לעזור 6 בן עם ניהול כעס

על פי האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים ו- KidsHeath.org, כעס הוא רגש שילדים צעירים יכולים ללמוד לנהל בעזרת הורים, מורים או אחים גדולים יותר. המפתח לשיפור ניהול הכעס של הילד הוא לעזור לו לזהות ולהבין את רגשותיו. באמצעות אסטרטגיות ניהול שכיחות של כעס, ילד צעיר יכול ללמוד להאט ולשלוט בתגובותיו הזועמות, תוך שימוש במיומנויות תקשורת יעילות יותר כדי לדבר על צרכיו ורגשותיו. הורים ומבוגרים אחרים יכולים לעזור על ידי דוגמנות ניהול כעס בריא ומספקת מבנים לילדים צעירים להביע כעס ורגשות אחרים.

הגדר הנחיות ברורות ועצב באופן עקבי תקשורת מכובדת. האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים מציינת שההורים יכולים לעזור לילדים לשלוט במיומנויות תקשורת על ידי יצירת דוגמא לביטוי רגשי מתאים ולהקשבה פעילה. כאשר הורה הוא כועס, הוא יכול להגדיר דוגמה על ידי מראה ילד איך לקחת הפסקה ולשלוט בכעסו לפני שהוא צועק או מאבד את מזגו. ילדים צעירים יותר, אשר מפתחים הרגל של צעקות או אובדן שליטה, צריכים לחוות תוצאות ספציפיות, כגון פסק זמן.

עזרו לילד לזהות טכניקות לניהול כעס שפועלות עבורו. מומחים ב- KidsHealth.org מציינים כי חלק מהילדים נהנים מפעילות גופנית כגון ריצה או קפיצה כאשר הם כועסים. אחרים עשויים להיות מסוגלים לנהל כעס על ידי לקיחת הפסקה וכתיבה או ציור על רגשותיהם. עבור ילדים צעירים אשר עדיין לא לכתוב, ציור באמצעות צבעים יכול להיות דרך מצוינת לבטא רגשות כגון כעס או זעם. זה עלול לקחת קצת זמן כדי לזהות את האסטרטגיה שעובדת הכי טוב עבור הילד הפרט.

השתמש אסטרטגיות שינוי התנהגות עם התוצאות ואת rewards. האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים מציינת שההורים יוכלו לשנות התנהגויות לא רצויות כמו כעס על ידי יצירת מערכת מובנית העוקבת אחר שיפורים בהתנהגות המטרה. הורים יכולים לזהות מה מקובל ובלתי מקובל וליצור תרשים או יומן כדי לעקוב אחר ההתקדמות היומית או השבועית של הילד. על ידי הגדרת מטרות מראש, ההורים יכולים להציע לילדים פרסים קטנים ועידוד לשיפורים.

התייעץ עם יועץ מקצועי לעזרה עם ניהול כעס ותקשורת משפחתית. האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים מציינת כי בעיות מסוימות בכעס עשויות להזדקק לסיוע מצד מטפל. ילדים יכולים להשתתף בפגישות ייעוץ אישיות עם איש מקצוע שעובד עם ילדים. הורים וילדים יכולים גם להשתתף בפגישות ייעוץ משפחתי עם מטפל נישואין ומשפחה.