תופעות לוואי שליליות של דיאטה דלת פחמימות

דיאטה דלת פחמימות עושה הבטחות הכוללות ירידה במשקל, ניהול הסוכר בדם ושימוש טוב יותר שומן במהלך האימון. אבל, צמצום הצריכה של זה מזין גדול יכול לגרום לתופעות לוואי לא רצויות – שרבים מהם להשתהות רק כמה שבועות כפי שאתה להסתגל לדרך חדשה של אכילה. ככל שתקטין את צריכת הפחמימות, כך יגברו תופעות הלוואי לטווח הקצר. אתה תהיה פחות מושפעים על ידי דיאטה דלת פחמימות נמוכה המכיל 100-150 גרם של פחמימות מדי יום מאשר על ידי דיאטה דלת פחמימות מאוד המכיל 50 גרם של פחמימות או פחות ליום. אם יש לך תופעות לוואי במיוחד מטרידות, התייעץ עם הרופא שלך.

תשוקה על דיאטה דלת פחמימות

אם הדיאטה לפני הפחמימות שלך מורכבת ממנות גדולות של לחם, פיצה, פסטה ופינוק מתקתק, דיאטה דלת פחמימות יכולה להשאיר אותך משתוקקת לסוכר ופחמימות אחרות. לא רק אתה מפספס נפשית אלה מזונות מוכרים – רבים מהם לספק נוחות – הגוף שלך ינסה נואשות לתקן את האנרגיה המהירה שהוא מקבל כאשר אתה צורכת בקלות פחמימות מתעכל. במשך כמה ימים עד שלושה שבועות, הגוף שלך יהיה להסתגל למערכת חדשה של ייצור אנרגיה – המכונה ketosis. כאשר מספיק פחמימות אינן זמינות, הגוף שלך הופך להיות יעיל יותר הקשה על חנויות השומן שלך מתחיל לייצר קטונים, המספקים אנרגיה למוח שלך. עד שזה הופך לנורמה של הגוף שלך, זה יעשה הכל כדי לגרום לך להתקיים על פחמימות. אם אתה מתנגד לדחפים, בתוך שבועיים עד שלושה שבועות, התשוקה צריכה להיעלם.

דיסטסטיב מצוקה דיאטות דלת פחמימות

דיאטה דלת פחמימות כוללת הרבה בשר, ביצים, עופות, דגים ושומנים. כתוצאה מכך, אתה מקבל הרבה פחות סיבים מאשר הגוף שלך עשוי להיות רגיל, אשר עלול לגרום לעצירות. אם אתם צורכים הרבה מוצרי חלב, בצורה של גבינה שמנת חמוצה – אתה יכול גם להרגיש מגובה. הפחיתו את צריכת החלב שלכם והתמקדו בהגברת הארוחות עם כמות גדולה של ירקות מימיים, נמוכים סיבי פחמימות כדי לשמור על דברים נעים דרך מערכת העיכול שלכם: אנשים אחרים חווים את תופעות הלוואי הפוכות – שלשולים ובחילות. שינוי דרסטי בתזונה עלול לגרום לירידה בצואה בכל אחד, במיוחד אם אתם מגבילים שומן ואכילת יתר של חלבון. יותר מדי חלבון ולא מספיק קר לחצה שמנים, חמאה, שמנת ואגוזים יכול להוביל דרכי העיכול אומלל. כאשר אתה להפחית באופן דרמטי את צריכת פחמימות שלך 20 גרם או כך ליום, למלא את הדיאטה עם יותר שומן ו מקל רק כמויות מתונות של חלבון.

שפעת Keto

שינוי דרסטי מתזונה אמריקנית סטנדרטית, הכוללת 200 עד 300 גרם פחמימות ביום, עד שמגביל אותך ל -20 גרם או פחות, יכול להביא לסימפטומים הידועים בשם “שפעת הקטו”. Keto מתייחס למצב של ketosis, וכפי הגוף שלך מסתגל, אתה עלול לחוש עייפות קיצונית, חולשת שרירים וביצועי התעמלות ירודה. בנוסף, אתה עלול למצוא את עצמך מרגיש שכוח וקשה להתרכז. השינה עשויה להיות תקינה במשך כמה שבועות, ואתה עלול לסבול מכאבי ראש במהלך היום. זה יכול להוביל irritability ו קצר מזג גם כן. כדי להקל על הסימפטומים האלה, בהדרגה להפחית את צריכת פחמימות עם הזמן. במשך כמה שבועות, להפחית את צריכת הפחמימות שלך על ידי 20 גרם כל כמה ימים עד שהגעת המטרה היעד נמוך carb שלך.

תופעות לוואי אפשריות אחרות

החלפת דיאטה דלת פחמימות לעיתים קרובות גורם לך להשתין בתדירות גבוהה יותר מהרגיל, ועם הפסד כזה נוזל אתה עלול גם לאבד מינרלים חשובים, כגון נתרן ומגנזיום. התכווצויות שרירים וקצב הלב “מרוץ” יכול להתרחש כתוצאה מכך. ודא שאתה מקבל מספיק אלקטרוליטים כאשר אתה על תוכנית פחמימות נמוכה, להתייעץ עם הרופא שלך אם תסמינים אלה נמשכים, כמו לפעמים הם יכולים להיות סימן לתנאים חמורים אחרים.במקרים נדירים, דיאטה דלת פחמימות קשורה עם אבנים בכליות – בדרך כלל בשל צריכת חלבון גבוהה על פני תקופה ארוכה של זמן יחד עם צריכת נוזלים לא מספקת. יש אנשים על דיאטה דלת פחמימות מאוד עלול גם לחוות תפקוד לקוי בהורמונים בלוטת התריס. אינסולין ההורמון נדרש כדי לעזור לך עם ההמרה של הורמון בלוטת התריס T4, שהוא בעיקר לא פעיל, על ההורמון הפעיל יותר T3. ייצור אינסולין נוטה להיות נמוך למדי על דיאטה דלת פחמימות מאוד, כך שאתה עלול לחוות סימפטומים hypothyroid כגון אי סבילות לקור איטיות. שוחח עם הרופא שלך על רמות הורמון בלוטת התריס שלך ועקוב אחר העצה שלה, אשר עשויים לכלול הגדלת צריכת פחמימות שלך במקצת כדי להקל על הסימפטומים שלך.