ערך תזונתי של ארטישוקים במרינדה

ארטישוק עשוי להיראות אכיל, אבל הלב רך עושה אפשרות טעימה עבור הדיאטה שלך. מריטינג ארטישוקים מוסיף מימד עשיר של טעם – המרינדה בדרך כלל מכיל שמן זית ותבלינים אחרים. ארטישוק אלה מתאימים להוספת סלטים, שילוב לתוך קדרות, לאכול רגיל. בעוד ארטישוקים במרינדה הם מקורות טובים ויטמינים C ו- A, ליהנות מהם במתינות כי הם גבוהים ב נתרן.

יסודות התזונה

1/1 כוס המשרתת של ארטישוק מליח מכיל 110 קלוריות. חלק זה הוא אופציה טובה עבור חטיף מאז חטיף אידיאלי מכיל כ 100 עד 200 קלוריות. חצי כוס כוללת 9 גרם שומן הנובעים בעיקר מהשמן המשמש במרינדה, אך רק 1 גרם רווי, שהוא סוג השומן הלא בריא התורם לסוכרת מסוג 2 ולמחלות לב וכלי דם. מנה אחת של ארטישוק מושרה תורמת 5 גרם של פחמימות, כולל 2 גרם של סיבים תזונתיים.

נוגדי חמצון ויטמין C

ארטישוקים במרינדה הם מקור טוב של ויטמין C. מנה אחת מספקת 35 אחוז מהסכום שאתה צריך לצרוך בכל יום אם אתה מבין 2,000 קלוריות דיאטה. ויטמין C, חומר מזין חיוני, הוא נוגד חמצון רב עוצמה, כי הוא נדרש גם עבור מגוון של פונקציות גופניות, כולל ריפוי הפצע ותפקוד המערכת החיסונית. ויטמין C עשוי להשפיע על הסיכון של סוגים מסוימים של סרטן. מחקר שפורסם בגיליון אוגוסט 2011 של כתב העת “BMC Cancer” חקר את הדיאטות של יותר מ -2,300 נשים ומצא תוספת יומית עם ויטמין C וחומרים מזינים אחרים לאורך 10 שנים, בהתאמה לסיכון נמוך יותר לסרטן השד. עם זאת, מחקר נוסף נדרש כדי לאמת את התוצאה הבריאותית.

ויטמין A לחזון וחסינות

מנה אחת של ארטישוקים במרינדה מכילה 20% מהכמות היומית המומלצת של ויטמין A, המבוססת על דיאטה של ​​2,000 קלוריות ליום. העיניים שלך ליהנות ויטמין A כי זה חיוני עבור ראיית לילה רגילה. זה גם מזין חיוני עבור המערכת החיסונית שלך. היא שומרת על בריאותם והשלמותם של תאי רירית הנמצאים על דרכי הנשימה שלך ומונעת את כניסתם של החיידקים לגופכם. תאי דם לבנים אשר להרוג פתוגנים פולשים גם צריך ויטמין A לגדול כראוי. ויטמין A הוא קריטי במיוחד במהלך ההריון כפי שהוא משפיע על הכליות, הריאה, העיניים ואת התפתחות העצם בעובר.

צפה בנתרן

כאשר אתם אוכלים רק 1/2 כוס של ארטישוקים במרינדה, תקבל 380 מיליגרם של נתרן. המכון לרפואה ממליץ לצרוך לא יותר מ -1,500 מיליגרם של נתרן מדי יום, כך 1/2 כוס של ארטישוקים במרינדה ממלא כרבע מכלל הנתרן היומי. צריכה מוגברת של נתרן עלולה להוביל ללחץ דם גבוה, מה שמגדיל את הסיכון לשבץ ומחלות לב, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. מסיבה זו, חשוב להגביל את כמות ארטישוקים במרינדה שאתם אוכלים כוללים את הנתרן שהם מכילים כחלק הצריכה היומית הכוללת שלך.