איך לתת מצגת לבני נוער

התבקשות לדבר בפני קהל הוא כבוד כי כמה צופים ואחרים פחד, במיוחד כאשר הקבוצה מורכבת בני נוער. לא כולם מיומנים באופן טבעי בפומבי, ואם יש לך נגיעה של פחד מהבמה, הרעיון לדבר מול קבוצה של בני נוער – שכנראה מעדיף להיות במקום אחר – עלול לגרום לך להיות עצבני. אין זה נדיר לחוות פחד בשלב קטן או עצבנות לפני הדיבור. כאשר מדברים עם קבוצה של בני נוער, אתה צריך למצוא דרך להפוך את המצגת מעניינת, relatable קצת הומוריסטי אם אתה רוצה לשמור על תשומת הלב שלהם.

לעשות מתאר של המצגת שלך ולכתוב את זה, מייעצת ננסי דרלינג, Ph.D., פרופסור באוברלין קולג ‘באוהיו. זה לא משנה מי אתה נותן מצגת, אתה צריך להיות מתאר ודיבור מוכן או סיכון שוכח מה שאתה רוצה לומר, מעד על המילים שלך או לא הגיוני. דרך קלה לעשות זאת היא לחלק את המצגת לשלושה חלקים: הפתיחה, הנקודה והמחשבה הסופית. כתוב את המידע שברצונך להציג בסדר זה.

לערב את קהל העשרה שלך מיד עם הנאום שלך, מייעץ Pandora סקוטר, חבר Toastmasters אינטרנשיונל, ארגון בינלאומי שנועד לעזור לאנשים ללמוד את אמנות דוברי הציבור. שאל שאלה, לספר סיפור מצחיק או להשתמש אנקדוטה הדורשת תגובה. לדוגמה, אנקדוטה אישית או סיפור מצחיק מן החדשות האחרונות כי הקשרים לנושא שלך יהיה לתפוס את תשומת לבם טוב יותר, עובדות משעממות.

להיות ישר וישיר, מייעץ סקוטר. בני נוער בדרך כלל מעריכים שיחה ישירה וישירה, במיוחד עם מבוגר. לדוגמה, אם אתה מדבר על חוויה קשה כגון אלכוהוליזם כחלק המצגת שלך, לחלוק את הדברים מפחיד. אל תסופר דברים או להימנע מדברים על היבטים מסוימים, כגון העובדה כי בני נוער המשתמשים באלכוהול נוטים יותר להפוך לקורבנות של התעללות מינית, בני נוער לכבד את הכנות ואת היושר. בנוסף, יש להם מכ”ם די טוב כשמדובר בחוסר יושר, מה שעלול לגרום להם להפסיק להקשיב.

תן לבני נוער לדעת כיצד ליצור קשר איתך לאחר המצגת שלך, מייעץ Communicator מקרי. הסיכויים הם רזה כי בני נוער רבים מעוניינים ליצור איתך קשר שוב, אבל הם יעריכו את ההצעה בכל זאת. יתר על כן, אם המצגת שלך נגע אפילו אחד העשרה, הוא עשוי לרצות ליצור איתך קשר לקבלת עזרה בתחום הנושא של המצגת שלך או אפילו מטרה הקריירה.