איך להכין אפייה בתנור אפוי צלעות חזיר

צלעות חזיר אפויות לספק מנות חלבון גבוהה, מספק וטעים, בתנאי שאתה לא overcook אותם. החזיר של היום הוא יחסית רזה, ואפייה לא דורש תוספת קלוריות משומן בישול. רק לשים לב התוספות שלך לשמור על דברים בריאים. חתכים ללא עצמות לוקחים מעט יותר מקיצוץ עצם לבשל, ​​אבל ההבדל הוא זניח, אין שום הבדל משמעותי בהכנה כאשר אתה אוף אותם. זה אפילו יותר קל לקרוא את הטמפרטורה הפנימית כדי לבדוק את doneness, שכן אתה לא צריך לדאוג המדחום בא במגע עם העצם ואת misreading.

מחממים את התנור ל 425 מעלות צלזיוס. אפשר לפחות 15 עד 20 דקות לטמפרטורה לעלות גבוה. הכן מגש אפייה על ידי כיסוי זה בנייר כסף ושומן קל עם שמן בישול או תרסיס nonstick.

לקצץ את רוב או את כל השומן את הקצוות של צלעות חזיר עם סכין מטבח חד לא מזוקק.

עונה את צלעות חזיר לפי הטעם. להכנת פשוט, למרוח מלח, פלפל ועשב או שניים, כגון רוזמרין, בזיליקום, מרווה או טימין. לחלופין, השתמש Cajun או השחלה תבלינים לחום או תערובת יבש מעורב מראש או תערובת תיבול, כגון עשבי תיבול דה פרובנס או תיבול איטלקי. לחלופין, לחם צלעות על ידי טבילה אותם בביצה חלבוני הביצה ואת dredging אותם מחיטה מלאה של הלחם, לערבב קמח תירס או גבינת פרמזן מגוררת על טעם נוסף.

קו את הצלעות חסרות העצם על מגש האפייה המרופד בלי לתת להם לגעת. לחלופין, למקם אותם על גבי שכבה עבה של בשר שוויצרי, כרוב או ירקות אחרים עלים ירוקים כהים. זה בקלות מוסיף צד מזין לארוחה שלך, עם מיצים מן חזיר מקנה טעם לתוך הירוקים. הניחו את המגש במרכז התנור.

אופים את הבשר כ -15 עד 20 דקות. זמן בישול משתנה בהתאם לעובי של צלעות, הביצועים של התנור שלך וגורמים אחרים. קראו את הטמפרטורה הפנימית במרכז החלק העבה ביותר בעזרת מדחום בשר שנקרא מיידית, והם נעשים כאשר הוא קורא 145 F.

קח את צלעות חזיר את מגש האפייה מיד, כך שהם לא overcook. מניחים אותם במשך חמש דקות, כך יש מיצים בפנים יש זמן להתיישב לפני המשרתים אותם.