איך לגלוש עם המניסקוס קרוע

על פי האקדמיה האמריקנית למנתחים אורטופדיים, דמעות המניסקוס הן בין פציעות הברך הנפוצות ביותר. מניסקוס קרוע מתרחשת כתוצאה של ספורט קשר, במהלך squats או מסובב את הברך. המניסקוס שלך הוא חתיכת סחוס שפועל כמו בולם זעזועים, כריות מפרק הברך שלך ומסייע לשמור על הברך יציבה. דמעה המניסקוס יכול לעשות פעילות גופנית – כולל סקי – לא נוח ומסוכן. אתה לא צריך סקי עם המניסקוס קרוע.

חפשו טיפול רפואי. אם אתה חושד במניסקוס קרוע, להפסיק סקי לבקר אצל הרופא שלך. הסימפטומים של דמעה במעי הגס כוללים כאב, נפיחות, חולשה, נוקשות וחוסר טווח מלא של תנועה.

להחליט על אפשרות הטיפול. ניתן לטפל במניסקוס קרוע בצורה שמרנית באמצעות מנוחה, קרח, דחיסה ועלייה. לקבלת דמעות חמורות יותר, ייתכן שתצטרך ניתוח.

להשתתף בפיזיותרפיה. דגש על תרגילים המסייעים לחזק את הברך, כמו גם את כל הרגל. רגל ישרה מעלה, מטלטלת, סקוואט, גדילי נמתח והשתרעות קוואדיריפס יכול להתבצע.

לעסוק תרגיל השפעה נמוכה. עם אישור של הרופא שלך, תרגיל השפעה נמוכה יכולה לעזור לך להישאר בכושר כפי שאתה לרפא תוך הצבת הלחץ מעט מאוד על הברך המושפעת שלך. לשמירה על הבריאות ועל המשקל, האקדמיה הלאומית לרפואת ספורט ממליצה על 30 דקות של פעילות גופנית ביום, חמישה ימים בשבוע. שקול שחייה, רכיבה על אופניים נייחים או מכונת אליפטי.

שאל את הרופא על סף הברך כדי לעזור לייצב את הברך שלך כמו שאתה סקי.

לחזור סקי עם אישור של הרופא שלך. התחלה איטית והתקדמות למקום שבו היית לפני הפציעה שלך. כדי למנוע פציעות, האקדמיה הלאומית לרפואת ספורט ממליצה בהדרגה להגדיל את השגרה שלך ב -10 אחוזים לשבוע עד שתגיע לשגרה שלך.