תזונה נכונה לחולי שבץ וסוכרת

תזונה בריאה חשובה עבור כולם, אבל תזונה היא פתאום הרבה יותר משמעותי לאחר אבחון סוכרת או שבץ. בחירות מזון יומי לקבוע כמה טוב אתה מנהל את המחלה שלך ואת הסיכוי שאתה צריך סיבוכים בעתיד. ההנחיות הבסיסיות לחולי סוכרת וחולי שבץ הן פשוטות, אך בשל אינטראקציות בין תרופות, ייתכן שתקבלו הגבלות נוספות על תזונה שתדברו עם הרופא שלכם.

את היסודות של דיאטה סוכרתית

המטרה של דיאטה סוכרתית היא לשמור על רמות הסוכר בדם יציבה. כתוצאה מכך, חולי סוכרת צריך להגביל את הצריכה של ממתקים מתייחסת להיות זהיר בבחירה של פחמימות. רוב הפחמימות שלך צריכות להגיע מחמש מנות של פירות וירקות, שלוש מנות של דגנים מלאים ושתיים עד ארבע מנות של מוצרי חלב דלי שומן, על פי האקדמיה לתזונה ודיאטטיקה. אכילת ארוחות קטנות לאורך כל היום היא הדרך הטובה ביותר לשמור על סוכרים יציבים. חולי סוכרת צריכים להגביל את צריכת השומן, המלח והאלכוהול.

דיאט לאחר שבץ

תזונה לחולי שבץ דומה לתזונה סוכרתית. הארוחות שלך צריך לכלול שפע של פירות וירקות, חלבון רזה חלב דל שומן. לפחות מחצית הדגן שלך צריך להיות דגנים מלאים. כהה, עלים ירוקים וירקות כתומים הם בעיקר מזין צפוף מועיל. לאכול חמש מנות או יותר של פירות וירקות בכל יום. זה חשוב במיוחד עבור חולי שבץ לצפות בצריכת השומן שלהם. אתה צריך לחסל שומנים טרנס מהדיאטה שלך להגביל את הצריכה של שומנים אחרים. חולים שבץ צריך לשמור על צריכת הנתרן שלהם מתחת 1,500 מיליגרם ליום.