קמח אורז וסוכר בדם

כל מזונות פחמימות יש איזושהי השפעה על הסוכר בדם – קצת יותר מאחרים. קמח אורז לבן וחום ירים את רמת הסוכר בדם, אך לאורז הלבן יש השפעה גדולה יותר משום שהוא מזוקק ונמוך בסיבים. אם אתה מנהל סוכרת או מנסה לייצב את הסוכר בדם במשך כל היום אנרגיה, זה עוזר לדעת בדיוק איך קמח אורז ישפיע על זה.

פחמימות וסוכר בדם

מבין כל שלושת המאקרונוטרינטים – חלבון, שומן ופחמימות – פחמימות – הם בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על רמת הסוכר בדם. פחמימות באים ממזונות כמו לחם, פסטה, אורז, שעועית, חלב ופירות וירקות. לאחר שאתם אוכלים פחמימות, הגוף שלך שובר אותם לתוך סוכרים, אשר נקלטו אז לתוך זרם הדם ואת אספקת הגוף עם אנרגיה. פחמימות פשוטות במזון כמו עוגות, ממתקים ועוגיות, כמו גם פירות, חלב ודגנים מזוקקים, נשברים במהירות ויש להם השפעה מיידית יותר על רמת הסוכר בדם, פחמימות מורכבות מדגנים מלאים וירקות מתעכלים לאט יותר ויש להם יותר השפעה קלה על רמת הסוכר בדם.

אורז חום מול אורז לבן

דגנים מלאים יש השפעה פחותה על הסוכר בדם מאשר גרגרים מזוקקים כי יש להם יותר סיבים מתעכלים לאט יותר. אורז חום הוא דגנים מלאים, בעוד אורז לבן לא. במהלך העיבוד, הסובין והחיידק – ורוב הסיבים – מוסרים מאורז לבן, ומשאירים רק את האנדוורם העמילני. אורז חום, לעומת זאת, שומרת על כל חלקי התבואה ומקור טוב של סיבים. הבדל זה הוא המפתח להבנת ההשפעות השונות של קמח אורז לבן וחום על רמת הסוכר בדם.

רייס והמדד הגליקמי

מדד האינדקס הגליקמי הוא מדד לאופן שבו מזון פחמימות מסוים משפיע על רמת הסוכר בדם. ככל שהדירוג גבוה יותר, כך המזון מזרז את רמת הסוכר בדם. בסולם של 1 עד 100, מזונות עם אינדקס גליקמי מתחת ל -55 נחשבים לגליקמי נמוך, מזונות עם אינדקס גליקמי של 56 עד 69 הם גליקמיים בינוניים, ואלה עם דירוג של 70 עד 100 הם גליקמיים גבוהים. אורז חום יש אינדקס גליקמי של 50, בעוד אורז לבן יש אינדקס גליקמי גבוה בהרבה של 89.

שימוש בקמח אורז

אם אתה מבצע דיאטה נטולת גלוטן, קמח אורז הוא חלופה שימושי קמח חיטה. בחר קמח אורז חום ככל האפשר כדי למזער את הסוכר בדם תנודות, אשר יכול להוביל אנרגיה נמוכה ודכדוך. ניתן להשתמש בקמח אורז חום כתחליף לקמח חיטה במאפה ובפסטה, כמעבה לרטבים וכציפוי לדגים ועוף.