עשיתי 30 שכיבות בטן בחדר הכושר ועכשיו הבטן שלי כואב בכל פעם שאני משתעל

בכל פעם שאתה מנסה תרגיל חדש כי הגוף שלך אינו מותאם, אתה יכול לצפות כמה כאבי שרירים. לאחר האימון, הכאב עלול להיות מופעל על ידי תנועות מסוימות או על ידי פונקציות גופניות כגון התעטשות או שיעול. רוב הכאבים הללו שכיחים וקצרים, אך חלקם עשויים להיות תסמינים של בעיה גדולה יותר. למד דרכים להימנע מכאב ואיזה סימפטומים מעידים על צורך בטיפול רפואי.

התעכבות שריר שרירים, או DMS הוא הכאב שאתה חווה בשרירים שלך לאחר אימון אינטנסיבי. הכאב הזה אינו סימן להיות “מחוץ לצורה”, אלא אינדיקטור שהגברת את האינטנסיביות של שגרת האימון שלך, הארכת את משך הזמן שבו אתה עובד או מבצע תנועות שאינן מוכרות לך. בדרך כלל, הכאב קובע ביום שאחרי האימון שלך ומתחיל לרדת בתוך שלושה ימים. אתה תבחין בכאב כאשר אתה משתמש באותה השרירים שהיו overused במהלך התרגיל. אז, התכווצות שרירי הבטן שלך בזמן שיעול עלול לגרום לך כאב לאחר שכיבות בטן אם התרגיל הוא חדש לך, או אם הגוף שלך לא רגיל לעשות את 30 כפיפות בטן שגרם לך כואבת.

קצת יותר רציני מאשר DMS הוא זן שריר הנובע שרירי הבטן להיות מתוח או קרוע מתנועות נמרצות כגון לשבת קופצים. הם מסווגים כזנים מדרגה ראשונה, שנייה או שלישית, עם שלשת שרירים מלאה, ככל שהמאמץ קשה יותר, כך גדלים הסיכונים הרפואיים. זנים של התואר השלישי בשרירי הבטן עשויים לאפשר לרקמת המעיים לבלוט דרך, גורם לשבר. אימון אתלטי, כולל לשבת קופצים, הוא עברין סביר עבור זנים בטן אם אתה overweight או מתוך צורה. לחץ כזה עלול לגרום לכאב כאשר אתה משתעל, להתעטש או אחרת להשתמש שרירי הבטן שלך.

טיפולים מסוימים עשויים לספק הקלה זמנית מכאב, אך לא לקצר את משך הכאב שרירים מתעכב. מתיחה עשויה לעזור להקל קצת אי נוחות משרירי הבטן. שכב על הבטן והרם את הגוף העליון תוך הידוק התחתונה. החזק את המתיחה למשך 20 עד 30 שניות. לשכב על הגב ולתת את רגל ימין כפוף טיפה על הגוף שלך בזמן שאתה לסובב את פלג הגוף העליון ימינה. החזק את זה במשך 15 עד 30 שניות ועבור שמאלה. עבור זנים קלים, להחיל קרח במשך 20 דקות מספר פעמים במהלך היום. אם המתח שלך נראה חמור יותר או שאתה חושד שבר, לחפש טיפול רפואי, כמו ניתוח עשוי להידרש להתאוששות מלאה. לחץ על הכרית על דופן הבטן שלך כאשר אתה מרגיש את הצורך להשתעל ולהימנע מתפתל, צלקות תנועות עד שיש לך להירפא.

למרבה המזל, כאבי שרירים מתעכב לא צריך להיות בעיה לאחר הגוף שלך הסתגלו לעשות 30 שכיבות בטן. כדי למנוע כאבים מיותרים, להגדיל את משך האימון שלך ואת האינטנסיביות בהדרגה, ומאפשר לגוף שלך להדביק את הלחץ הנוסף של תנועות חדשות או תובעניות יותר. גם עם זנים, הרופא שלך עשוי לעודד אותך להמשיך בפעילות גופנית, באמצעות כאב כמו מד שלך כדי להחליט עד כמה הגוף שלך יכול להתמודד.

דלקת שרירים מתעכבת

מתח שריר

יַחַס

חידוש התרגיל