מידע תזונתי עבור עוגות המלך

עוגת המלך היא קינוח מסורתי עבור מרדי גרא, חג קרנבל שקודם יום רביעי האפר ו מושאל מדי שנה. אף על פי שכל מתכון לעוגת המלך שונה במקצת, הגרסה הבסיסית היא עוגת לחם שמנת, מתוקה בצורת טבעת, מעוטרת בזיגוג ומעוטרת במפזרים סגולים, צהובים וירוקים. בהתאם למרכיבי המרכיבים ומנות המידה, המידע התזונתי של העוגות משתנה.

רכיבים

מה שנכנס לעוגה המלך קובע את עובדות התזונה שלו. רוב מכילים קמח, מים, שמרים, סוכר, מלח, ביצים חמאה או קיצור. עוגות המלך הבסיסיות אין להם שום מילוי, אבל כמה זנים מלאים מערבולות של קינמון ותבלינים אחרים, מילוי שמנת, חמאה וסוכר או גבינת שמנת, כמו בגרסה חיה בדרום של המקור. בדרך כלל, עוגות בסיסיות יש את הכמויות הקטנות ביותר של שומן, קלוריות וסוכר, ועוגות מלאות מכילים כמויות הרבה יותר גבוה.

עובדות תזונה

טעימות של עוגת המלך המלך עם קרם בצק ומילוי שקדים יש 12 מנות לכל עוגה ב 227 קלוריות, 4 גרם שומן, 10 מ”ג כולסטרול, 123 מ”ג נתרן, 44 גרם פחמימות, 1 גרם סיבים 3 גרם חלבון למנה. מזון שלם נמכר עוגת המלך עונתית וגם מספק מתכון באתר האינטרנט שלה עבור גירסה כי יש 15 מנות לכל עוגה. כל פרוסה יש 340 קלוריות, 9 גרם שומן, 100 מ”ג כולסטרול, 320 מ”ג נתרן, 58 גרם פחמימות, 1 גרם סיבים 6 גרם חלבון.

ערך בריאות

כאשר קונים או אפייה עוגת המלך, חשוב להכיר כי מידע תזונתי אומר רק חלק מהסיפור. עוגות המכילות מרכיבים תזונתיים, כגון קמח חיטה מלאה, נבט חיטה, יוגורט דל שומן או חלב דל שומן, שמן קנולה או שמן זית, דבש או ממתיקים טבעיים אחרים מכילים פחמימות מורכבות, חלבונים רזים או שומנים בלתי רוויים. חומרים מזינים אלה הם בחירה בריאה יותר מאשר מוצרים מעודנים, פחמימות פשוטות, חלבון מלא שומן ושומנים רוויים.

גורמים אחרים

עם עוגה או כל טיפול אחר, המשרתים ענייני גודל. אכילת פרוסה שלמה יכולה לספק הרבה קלוריות, סוכר, פחמימות ושומן מבלי לגרום לאנשים רבים להרגיש מלאים או מרוצים. עבור מחצית הקלוריות, לפצל את הפרוסה עם חבר, לשמור קצת מאוחר יותר או לחתוך לעצמך חתיכה קטנה יותר. כדי להיות בטוח של עובדות התזונה בעוגה המלך אתה אוכל, בצע מתכון הכולל אותם או לקנות עוגה שמגיע עם המידע.

עוגות תוצרת בית

כאשר אתה עושה עוגת המלך שלך, אתה יכול לצבוט כמויות המרכיב כדי להניב תוצאות תזונתיים טובים יותר. HelpGuide.org מציע לחתוך את כמות החמאה או הסוכר כי מתכון קורא ומשרת מנות קטנות יותר. כדי לחשב את עובדות התזונה עבור עוגה תוצרת בית, את העובדות מתוך הסכום הכולל של כל מרכיב בשימוש, להוסיף אותם יחד, לחלק את התוצאה על ידי מספר חתיכות בעוגה.