כיצד למנוע אקנה עבור בני נוער

כאשר אתה נכנס לגיל העשרה שלך, הופעות פיזיות מתחילים להיות חשובים. הסיכוי לחוות בעיות עור – פצעונים, זיטים, פגמים – עלול להביא אותך למטה. למרבה הצער, האקדמיה האמריקאית של דרמטולוגיה מציין שזה לא יכול להיות עניין של אם אתה מקבל אקנה, אבל כאשר מקבלים את זה. AAD מציין כי סביב 85 אחוזים של אנשים לקבל acne בשלב כלשהו בחייהם. כמו הגוף שלך מתבגר לתוך הבגרות, הורמונים בשם אנדרוגנים לגרום בלוטות השומן לייצר עודף – ושמן יותר מדי הוא הגורם העיקרי של breakout. ייתכן שתוכל למנוע אקנה באמצעות אסטרטגיות פשוטות וטכניקות טיפול בבית.

לשטוף את הפנים לפחות פעמיים ביום באמצעות ניקוי נוזלי עדין. הימנע סבונים קשים, מקרצפים וחומציות – אלה יכולים לעשות יותר נזק מאשר תועלת. השתמש בקצות האצבעות שלך כדי לשטוף את הפנים שלך במקום מטלית או טיהור ניקוי. שפשוף הפנים קשה מדי עם שמן הפשטת מוצרים יכול להחריף את ייצור הנפט, אשר בתורו יכול להוביל לאקנה. בעדינות בעדינות את הפנים יבש עם מגבת רכה.

קרא את הקוסמטיקה ואת העור ואת השיער תוויות בזהירות. חפש את המילים “ללא שמן”, “nonacnegenic” או “noncomedogenic”, מייעץ AAD, מילים אלה אומר כי החומרים במוצרים לא יהיה לסתום את הנקבוביות בעור שלך.זה חשוב במיוחד אם אתה נערה ולהשתמש בקרם סמיך, מבוסס קרם, אם כי אמא שלך סיפרה לך פעם, “אתה לא צריך ללבוש את כל האיפור”, היא צודקת לחלוטין – יישום עבה של איפור יכול לגרום לאקנה או ליצור פצעונים קיימים הרבה יותר גרוע, שמור את זה קל ומראה טבעי באמצעות אבקת קוסמטיקה במקום.

הימנעו מאביזרים הנלחצים היטב לעור. כובעים, כובעים ו headbands עשוי להיות האופנה האחרונה, אבל הם גם מלכודת זיעה ושמן שגורם אקנה. בעדינות לשטוף את העור אם אתה כבר מזיע, במיוחד אם יש לך שחוקה כובע או קסדה. שוב, אל תנסה לקרצף את הזיעה, כי זה יכול להחריף את העור לתוך ייצור יותר שמן.

תגיד הורה או מטפל אם אתה מקבל אקנה וזה גרר אותך למטה. אם אקנה גורם לך לסבול הערכה עצמית ירודה או אם אתה מוצא את עצמך נסיגה ממצבים חברתיים כי אתה נבוך על האקנה שלך, זה הזמן הנכון לראות רופא עור, רופא המתמחה בטיפול ומניעת אקנה. רופא העור שלך עשוי להמליץ ​​על תוכנית טיפול טובה יותר הכוללת תרופות מרשם או תרופות דרך הפה.