הקשר בין גודל הגוף וגמישות

למרות שכמה אנשים נראים באופן טבעי גמישים יותר מאחרים, רוב האנשים יכולים לפתח גמישות על ידי ביצוע תרגילים קבועים שנועדו לסייע לגופים להיות יותר גמישים. לא משנה מה גודל הגוף שלך, אתה יכול להגדיל את הגמישות שלך עם שגרת מתיחה יומיומית התרגיל. עם זאת, גורמים מסוימים הקשורים לגודל, כגון כאבים במפרקים עקב השמנה, יכולים לעכב את הגמישות שלך בתחילה ולמנוע ממך לבצע פעילויות מסוימות.

גמישות ותנועה

גמישות הגוף כוללת מפרקים, שרירים ורקמות חיבור שונות. אנשים המנהיגים אורח חיים בלתי פעיל בדרך כלל אינם גמישים מאוד משום שהם פשוט לא מזיזים את גופם לעתים קרובות. המפרקים נוקשים והשרירים הופכים לחוצים ללא תנועה קבועה, וחוסר פעילות יכול להוביל לשינויים כימיים ברקמת החיבור הסובבת להגבלת הגמישות, על פי בראד אפלטון עבור CM Crossroads. כמו כן, אורח חיים בלתי פעיל לעיתים קרובות מוביל לעלייה במשקל והשמנת יתר, אשר מסים נוספים מעכב המפרקים, השרירים ורקמות החיבור. בדרך זו, גודל הגוף משפיע על גמישות, אבל גם אנשים שמנים יכולים להגדיל את הגמישות שלהם עם תרגילים מתיחה קבוע.

מִשׁקָל

נשיאת משקל גוף נוסף יכול להאט אדם למטה במהלך פעילויות ולמנוע מהם לבנות גמישות אופטימלית. עם זאת, ביצוע תרגילי מתיחה פשוטים, כגון אלה שמתרגלים בשיטות בסיסיות של פילאטיס, יכולים לעזור לאנשים לפתח גמישות, למרות גודל הגוף. מתיחה וטון עם תרגילי פילאטיס, כמו גם תרגילי גמישות אחרים של הגוף כולו, כגון טאי צ’י ויוגה, ממליצים על אתר היוגה פוינט. ביצוע תרגילים כאלה באופן קבוע יכול גם לתרום לירידה במשקל בשילוב עם תזונה נכונה.

גוֹבַה

כמה סטריאוטיפים עשויים להצביע על כך שאנשים גבוהים יותר זולים פחות. עם זאת, ספורטאים גבוהים רבים כגון שחקני כדורסל להסתמך על גמישות כדי לבצע בהצלחה במהלך המשחקים. לאנשים הגבוהים יש יותר מסת גוף להסתובב במהלך כל פעילות. עם זאת, אימון גמישות יכול לעזור במיוחד לאלה עם גודל גוף גדול באופן טבעי להשיג תיאום טוב יותר, שליטה ואיזון, על פי יוגה ורנל. תרגול פילאטיס, יוגה או טאי צ’י יכול לעזור במיוחד לבנות גמישות וכוח בשרירי הליבה, אשר בסופו של דבר לעזור לשלוט ולהזיז את כל הגוף.

גיל

גודל הגוף והגמישות משתנים באופן טבעי עם הגיל. חשוב לכל אדם בכל גיל לשמור על גמישות כדי לשמור על כושר ולמנוע פגיעה. עם זאת, כמו אנשים בגיל, הם נוטים לעלות במשקל באופן אוטומטי לאבד את הגמישות, ורבים גם להיות קצר יותר. אם אתה מתחיל אימון גמישות כאדם מבוגר, זה עלול לקחת לך יותר לפתח אותו, אבל בסופו של דבר, תוכלו לראות ולהרגיש את היתרונות אם אתה מקל עם זה מדי יום.

בדוק עם הרופא שלך לפני תחילת אימון גמישות, כולל פילאטיס, יוגה, טאי צ ‘י או פעילויות דומות, כמו גם מתיחה עבור גמישות בעצמך. הימנע שריר ומפרקים מושך דמעות על ידי מתיחות בעדינות במהלך התרגיל, ואם אתה לא בטוח לגבי איך לבצע תרגילי גמישות, לחפש ייעוץ מקצועי כושר.

אַזהָרָה