ערך תזונתי של קציצת עוף לחם

קציצת עוף בלחם היא הכנת עוף רב-תכליתית, המלווה את עצמה לכריך עוף פשוט, או מנות מורכבות יותר, כגון פרמזן עוף. לא משנה איך תבחר לשרת את העוף הזה, הוא מספק מגוון של ערך תזונתי, כולל macronutrients, סיבים, ויטמינים ומינרלים.

קלוריות ושומן

א 5 גרם לחם עוף cutlet תורמת 310 קלוריות ו 6 גרם של שומן לארוחה שלך. שני גרם של שומן זה רווי. מחקר שפורסם בגיליון אוגוסט 2011 של “Current Atherosclerosis Reports” מציע להגביל את צריכת השומן הרווי כאמצעי להפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם. שים לב קלוריות ושומן עלול להגדיל אם אתה מעדיף לטגן עמוק או מחבתים לטגן עוף לחם לא יותר מאשר אפייה או microwaving.

פחמימות וסיבים

הלחם על קציצת עוף משמש כמקור של פחמימות וסיבים. קוביון אחד מכיל 21 גרם של פחמימות ו -2 גרם של סיבים, צריכת האידיאלי של אלה טווחי הזנה מ 130 גרם ו 25 עד 38 גרם, בהתאמה. הפחמימות בעוף זה תורמות לרמות האנרגיה, בעוד שהסיבים שאתם צורכים משפיעים על עיכול ובריאות המעיים.

חֶלְבּוֹן

אכילת לחם עוף חתוך היא אפשרות טובה להגדלת צריכת החלבון שלך. מנה אחת של עוף זה מספק 44 גרם של חומר מזין זה, חלק ניכר 46-56 גרם של חלבון הגוף שלך דורש כל יום. קבלת חלבון מן העוף עשוי לספק יתרונות בריאותיים. מחקר שפורסם בגיליון ספטמבר 2011 של “ניתוחי טרשת עורקים נוכחית” עולה כי תזונה עשירה בעופות מתואמת לסיכון נמוך ב -13 ל -30% לפתח מחלת לב כלילית בהשוואה לאנשים שאוכלים דיאטה גבוהה בבשר אדום.

ויטמינים ומינרלים

לחם עוף חותך לספק 19 אחוזים מן היומית המומלצת הכנסה של ברזל לכל מנה, מינרל התורם משלוח חמצן לתאי הגוף שלך. אתה גם לקחת 8 אחוזים של ויטמין A אתה צריך כל יום. ויטמין A תוכן זה עוף משפר את הראייה. מנה של לחם עוף חתוך מספק כמויות קטנות יותר של סידן וויטמין C, גם כן.