כיצד לטפל לשרוף שטיח

שטיח שטיח הוא סוג של כוויות מדרגה ראשונה נגרמת על ידי חיכוך. עם שטיח שטיח, החיכוך שנוצר מן המגע בין העור לבין השטיח מייצר כמות מתונה של חום. חום זה גורם נזק לרקמה בשכבה העליונה של העור. שטיח כוויות וסוגים אחרים של כוויות מדרגה ראשונה לעתים רחוקות לגרום לבעיות רפואיות חמורות, אבל הם יכולים להיות די כואב. ישנן מגוון דרכים לטפל לשרוף שטיח.

הסר בגדים או תכשיטים מן החלק שנשרף של הגוף. זהו חלק חשוב בטיפול בכוויות מדרגה ראשונה, מסביר המרכז הרפואי של מדינת פנסילבניה, שכן הוא מקל על גישה לרקמה השרופה ומונע גם כל חומר אחר ליצור קשר עם השריפה, דבר שעלול לגרום לכאב להיות גרוע יותר.

החל מים קרים לשרוף במשך חמש עד עשר דקות. זה יכול להיות מושגת על ידי הפעלת מים קרים או קרים על לשרוף או על ידי הטבעת את החלק הנשרף של הגוף במים קרים, מדינות MedLinePlus. לחלופין, סמרטוט או מטלית יכול להיות ספוג במים קרים להחיל על הכוויה. המים הקרירים עוזרים להפיג את החום מהחיכוך, דבר שמקשה על הצריבה. חשוב לא להשתמש קרח או קרח, כמו הצטננות קיצוני יהיה למעשה לגרום לשרוף יותר גרוע.

שטפו את הכוויה בעזרת חומר ניקוי אנטיספטי. זה יסייע למנוע חיידקים מ להדביק את הרקמות שנפגעו.

מכסים את כוויות עם כיסוי מגן יבש וסטרילי, כגון כרית גזה. זה יסייע להגן על השטח נשרף ולאפשר לו לרפא בקלות רבה יותר. חשוב לא להחיל כל תחבושות עם דבק לשרוף, המרכז הרפואי של מדינת פנסילבניה מסביר, כמו זה יכול להגביל את זרימת האוויר לשרוף, להאט את תהליך הריפוי.

שמור את אזור שרוף מוגן מפני חיכוך ולחץ. בעוד העור פגום הוא ריפוי, הוא עדין יותר מאשר זה היה בדרך כלל יכול בקלות להיפגע על ידי חיכוך יותר או צריבה. במידת האפשר, חולים עם כוויות השטיח צריך לשמור על כרית גזה או כיסוי מגן אחרים על הכוויה כדי למנוע פגיעה נוספת.

השתמש ibuprofen, אספירין או acetaminophen כדי להקל על הכאב. שטיח שורף יכול להיות מכאיב אבל אלה תרופות ללא מרשם הם בדרך כלל מתאים לטיפול בכאב מפני כוויות חיכוך, MedLinePlus מסביר.

בדוק את אזור שרוף לפחות פעם אחת בכל יום עבור סימנים של אדמומיות החמרה או זיהום. אחד הסיכונים הגדולים ביותר של כוויות מדרגה ראשונה הוא כי חיידקים יכולים לחדור את העור פגום, מה שמוביל זיהום כואב ומסוכן. סימנים של זיהום כוללים החמרה כאב, הרחבת אזורים של נפיחות או אדמומיות ואת המראה של מוגלה או נוזלים אחרים מחלחלים מן הכוויה.