כיצד להפחית את keloid

צלקת קלואידית היא צלקת אדומה, סגולה או חומה שהובילה לאחר פציעה. בעוד הצטלקות היא שיטת בטיחות ביולוגית כדי להגן על העור, קלואיד מתעוררת כאשר הרקמה הצלקת מכפילה מעבר למה שנדרש כדי להגן על הפצע. Keloids ניתן למצוא ברוב האזורים של הגוף יכול להתרחש לאחר פציעות, כגון פירסינג, אקנה, כוויות או ניתוח, או אפילו בעקבות גירוי גירוי. טיפולים כדי להפחית את טווח keloid מ שמרני לניתוח.

החל גיליון סיליקון ג’ל כדי keloid על בסיס יומי. אלה ג ‘ל pads לעבוד כדי לרכך רקמת צלקת של keloid וכן להקטין את גודלו. הם ניתן לרכוש ברוב בתי המרקחת.

השתמש בלחץ המכשיר, כגון תחבושת דחיסה או עגיל על מנת להקטין את הגודל של keloid. דחיסה מסייעת לשבור את הרקמה הצלקתית ולשחזר את זרימת הדם לאזור, מה שמקטין את המראה הכללי. אם הקלויד הוא על האוזן, לובש מכשיר מסוג העגיל שמפעיל לחץ ישירות על הקלויד יכול לעזור להפחית את גודלו.

לקבל זריקות סטרואידים לאזור keloid מ רופא. זריקות אלה לעיתים קרובות ניתנות על בסיס חודשי ולעודד היווצרות של כלי הדם באזור keloid. כאשר כלי הדם טופס, הם מסוגלים לשטח את keloid, אשר יכול להפחית את המראה שלה.

לשלב עוד מזונות המכילים ויטמין C, כגון תפוזים סיד או לימון מיץ. ויטמין C מגרה את פעולת הקולגן ומעודד צמיחת רקמות בגוף.

שאל את הרופא אם יותר פולשני אמצעי הטיפול שלך keloid הם הכרחיים. עוברים אפשרות טיפול פולשנית, כגון ניתוחים להסרת שיער, טיפול בלייזר, קרינה (להקטנת הגודל) או קריותרפיה להקפיא ולהרוס תאי עור. חשוב לדון בקפידה בכל האפשרויות הפולשניות, שכן תמיד יש סיכוי להישנות קלואידית.