איך להתגבר על החלטה

ידוע גם בשם aboulomania, פתולוגיה פתולוגית יכול לשבש תחומי חיים רבים. בעוד שרובנו לא סובלים חוסר החלטיות במידה זו, אנו עלולים למצוא את עצמנו המום על ידי מספר גדל והולך של אפשרויות המוצעות בחיים המודרניים. לדברי העיתונאי המדעי יונה לרר, כפי שרואיינו ברדיו הציבורי הלאומי, קליפת המוח הפרה-פרונטאלית של המוח, שאחראית על קבלת החלטות רציונליות, יכולה לטפל רק בשבעה פיסות מידע בכל פעם. למידה כיצד להפוך להיות מכריע יותר כרוך נכונות להתקרב קבלת החלטות אחרת.

עזוב שלמות. מקרים רבים של חוסר החלטיות מושרשים בצורך תמיד לעשות את הבחירה הנכונה, אומר המדען החברתי והמחנך מיכאל פורמייקה ב”פסיכולוגיה היום “. הפחד העמוק שלך מפני השלכות שליליות יכול לעצור אותך להמשיך עם החיים שלך. פורמייקה מציעה לבנות את האומץ לעמוד בפני טעות, ולקחת את הסיכון. על ידי שחרור עצמך מן הצורך להיות מושלם, אתה יכול לקבל את עצמך “untuck” מ החלטיות ולעשות החלטות כאשר אתה צריך.

הקשיבו לרגשות שלכם. זה אולי נראה נגד כל חוכמה נפוצה על קבלת החלטות רציונליות, אבל למעשה, זה עשוי להיות יעיל יותר, אומר יונה לרר על הרדיו הציבורי הלאומי. מכיוון שהקורטקס הפריפרונטלי של המוח יכול להיות מוצף בקלות על ידי אפשרויות רבות מדי, הרגשות או האינסטינקט “המעיים” שלכם עשויים להיות האור בערפל. לרר ציטט מחקר של 1980 על ידי הנוירולוג אנטוניו דמאסיו, שבדק אנשים שהמערכות הלימביות או הרגשיות של המוח לא היו מסוגלות לגידולים. המחקר מצא כי אנשים אלה היו מאוד לא החלטית, מבלה עד חמש שעות בחירת עט.

תרגול קבלת החלטות קטנות. אחת הדרכים לעודד את האומץ לקחת סיכונים גדולים יותר היא על ידי החלטה על עניינים קטנים יותר מבלי לייסר. על פי מטפל ההתנהגות הקוגניטיבית, ננדו פלוסי ב”פסיכולוגיה היום “, שליטה על החלטות קטנות בביטחון יכולה להעצים אתכם להתמודד עם בעיות גדולות יותר בעתיד. התקדמות איטית להחלטות עם סיכונים גבוהים במעט.