איך לגריל חזיר טרי

ברגע מזג אוויר חם מתגלגל סביב, טבחים בחצר האחורית רבים מוכנים לירות את הגריל שלהם לעוד עונה של בישול בחוץ. ניתן לבשל מגוון רחב של בשרים על הגריל, כולל בשר חזיר טרי. חזיר טרי הוא רגל אחורית של חזיר שלא נרפא, וזה בצבע בז ‘או ורוד חיוור, בדומה לצלי חזיר. חזיר טרי הוא לא מבושל מראש, כמו גם כמה סוגים אחרים של בשר חזיר, אז אתה חייב להיות בטוח שזה מבושל לחלוטין לפני לאכול אותו.

לקנות את הבשר. בדוק את תווית המוצר עבור המילה “טרי, תקנות USDA המדינה התווית החבילה חייבת לציין את המוצר הוא בשר חזיר טריים.שים לב צבע של בשר חזיר טרי, אשר צריך להיות ורוד חיוור כדי בז’. בשר חזיר טרי כולו ישקול 15-20 Lbs.

הכן את תמיסת מלח ותמלחת בשר חזיר, אם תרצה. אתה יכול מלח חזיר טרי לפני הבישול, או שאתה יכול לגריל את זה בלי brining. האתר המתכון למאכלים “Epicurious” מציע אכילת בשר חזיר טרי בסיר פסטה עמוק של 8 עד 9 ליטר, ומצנן אותו למשך יום או יומיים.

מוציאים את הבשר מן המלח ומניחים לו לשבת בטמפרטורת החדר. זה לוקח בערך 30 דקות. הכנס מדחום בשר הוכחה חום למרכז. אם בשר חזיר טרי שלך הוא העצם, אין לאפשר המדחום בשר לגעת בעצם.

מכינים את הגריל לבשל את בשר חזיר. בישול חזיר טרי על הגריל דורש חום עקיף כדי להבטיח אותו מבשל דרך. משמעות הדבר היא חזיר לא לשבת ישירות על מקור החום. מניחים מחבת טפטוף מתחת לסבך שבו ינקה את בשר חזיר טרי. עבור גריל פחם, למלא ארובה פחם עם לבניות ולהצית. כאשר הפחם מוכן, להזיז אותו בצד אחד של הגריל. עבור גריל גז, אור צד אחד ולהשאיר את הצד תחת חזיר טרי לא מסודר. טרום לחמם את הגריל כפי שהיית תנור.

מניחים את בשר חזיר על הגריל מעל המחבת לטפטף עם הצד השמן שלה פונה כלפי מעלה. מנמיכים את מכסה הגריל, כאשר פתחי האוורור התחתונים פתוחים לגמרי ופתחי האוורור פתוחים ברבע. מוסיפים עוד פחם כל 30 דקות בערך עבור בישול אפילו.

בדוק את חזיר לאחר שעה אחת ולהפוך אותו. אתה צריך לבשל חזיר טריים 15 עד 20 דקות לכל לירה, בהתאם לחום של הגריל. לקבלת בשר חזיר להיות מבושל דרך, הטמפרטורה הפנימית צריכה להגיע 155-160 מעלות צלזיוס.

מוציאים את הבשר הטרי מן הגריל. אתה יכול להשתמש טפטופים עבור basting, ולאחר מכן לכסות את חזיר עם לסכל, נותנים לו לשבת במשך 30 דקות עד שעה לפני גילוף והגשה.