איך לצלות תרנגול הודו עם רדיד אלומיניום

רדיד אלומיניום הוא סיוע גדול בעת צלייה של תרנגול הודו. השתמשו בנייר אלומיניום באחת משתי דרכים: סגרו את תרנגול ההודו בנייר הצלייה לפני שצלו אותו בתנור חם, או השתמשו בנייר כסף כאוהל כדי לשלוט ברמת הבראונינג. סגירת תרנגול הודו גורמת לו לבשל מהר יותר, אבל עור תרנגול הודו, למרות היותו מוזהב, אינו פריך. שיטת האוהל מניבה עור פריך לחלוטין וטעם איטי, אבל זה לוקח יותר זמן.

מחממים את התנור ל 450 מעלות פרנהייט.

קרע חתיכת רדיד אלומיניום כי הוא שלוש פעמים יותר מאשר אורך של תרנגול הודו. הניח אותו על מחבת הצלייה, מרוכז לאורכו.

הניחו את תרנגול ההודו על רצועת האלומיניום. צחצחו את תרנגול ההודו בחמאה מומסת או בשמן צמחי.

תביא את הצדדים של רדיד אלומיניום לאורך צידי תרנגול הודו. להביא את הקצוות של לסכל למעלה על החלק העליון של תרנגול ההודו. חפיפה של הקצוות של רדיד כך שהם יישארו במקום, אבל לא לאטום אותם כך שהם אטומים.

שים את תרנגול ההודו בתנור. צולים את תרנגול הודו עד מדחום מוכנס בחלק העבה ביותר של הירך קורא 180-185 מעלות צלזיוס. אפשר בערך שעה וחצי עבור 8 lb. טורקיה ועוד 8 עד 10 דקות עבור כל lb. מעל 8.

לחמם את התנור ל 325 מעלות צלזיוס.

שיטה סגורה

שיטת האוהל

מניחים את תרנגול ההודו במחבת הצלוי.

מברשים את תרנגול ההודו בשמן או בחמאה מומסת.

הפוך אוהל מתוך רדיד על ידי קירוי פיסת נייר במרכז. לתלות אותו על תרנגול הודו. הקצוות יהיו במחבת הצלייה. תעמוד במרכז עד 1 אינץ ‘מעל חזה טורקיה כדי לאפשר זרימת אוויר.

שים את תרנגול ההודו בתנור. צולים אותו עד מדחום מוכנס בחלק העבה של הירך קורא 180-185 מעלות צלזיוס. אפשר 25 דקות לכל lb. עבור תרנגול הודו unstuffed, ו 35 דקות לכל lb. אם הוא ממולא.