תזונה של אורז מבושל לעומת אורז מאודה

על פי אוניברסיטת קליפורניה במחלקה למדעי הביולוגיה של דייוויס, צריכת האורז התרחשה מאז 2,500 בי.סי., אורז היה מקור מזון בסיסי יותר מכל מזון אחר. זהו יבול צדדי וניתן להשתמש בו במאכלים, קינוחים, משקאות וחטיפים. אורז יכול להיות מוכן במגוון דרכים, כולל parboiling, רותח, מהביל ומערבבים טיגון. בנוסף, אורז מתגאה פרופיל תזונתי ארוז עם אנרגיה, מתן פחמימות ולא שומן.

קלוריות

אורז רגיל הוא מזון צפוף מבחינה קלורית, עם זאת, תוספת של התבלינים כגון חמאה או רוטב מגדיל את התוכן הקלורי באופן דרמטי. מנה של אורז הוא ½ כוס או 100 גרם. חצי כוס אורז רגיל מאודה מכיל 140 קלוריות, בעוד 1/2 כוס אורז לבן מבושל מכיל 123 קלוריות. הוספת 1 כף חמאה מגדילה את התוכן הקלורי על ידי 102 קלוריות בעוד ½ כוס רוטב עוף מוסיף 94 קלוריות.

פחמימות

מנה של אורז מאודה יש ​​31 גרם של פחמימות, וכן מנה של אורז מבושל מכיל 26 גרם של פחמימות. יש 4 קלוריות ב 1 גרם של פחמימות, עבור אורז מאודה, 124 מכלל הקלוריות, בערך 89 אחוזים, מגיעים פחמימות. אורז מבושל מכיל 104 קלוריות נגזרות פחמימות, או כ 85 אחוז. מקור הפחמימות של האורז הוא עמילן gelatinized.

שמן

הן אורז מאודה מבושל מכילים 1 גרם של שומן או פחות. תכולת השומן של האורז עולה עם תוספת של התבלינים. כף אחת של חמאה מגדילה את תכולת השומן על ידי 12 גרם ½ כוס רוטב עוף מוסיף 6 גרם של שומן.

חֶלְבּוֹן

חצי כוס של אורז לבן מבושל מספקת כ -3 גרם חלבון, על פי נתוני התזונה USDA, ומנה אחת של אורז מאודה מכיל גם 3 גרם של חלבון. חלבון ניתן להגדיל על ידי הוספת מזון עשיר בחלבון, כגון עוף בגריל, דגים, בשר אדום רזה או ביצים כדי הכניסה אורז.