איך להתגבר על בדידות לאחר מותו של בן זוג

על פי סולם המתח של הולמס וראה, מדד ללחץ של אירועי חיים מרכזיים, מותו של בן זוג הוא החוויה הקשה ביותר והטראומטית שאדם יכול לסבול. אחרי שעבר את תהליך האבל והתמודדות עם אובדן של שותף לחיים, אלמנות רבות ואלמנות חווים בדידות אינטנסיבית. אמנם זה נורמלי להרגיש בודד לאחר מותו של בן הזוג, חשוב גם לנקוט צעדים כדי למנוע בידוד להחיות את האושר שלך.

קח אחריות

אל תרשה לעצמך לשקוע ברחמים עצמיים או ברגשות של חוסר אונים. אם אתה מרגיש בודד, עליך לקחת אחריות ולבצע שינויים. אף אחד אחר לא יכול לעשות את זה בשבילך. להיות יוזם להתחייב למציאת דרכים חיוביות, בריא להילחם בדידות. החברים והמשפחה שלך יכול להיות מקור חזק של כוח ועידוד, אבל בסופו של דבר אתה חייב להיות מוכן ונחוש להתחבר עם אנשים ולהמשיך הלאה עם החיים שלך.

להיות מעורב בפעילויות ותחביבים

הימנע מבדידות על ידי כובש את הזמן שלך עם פעילויות. הצג מחדש את עצמך לקבוצות ותחביבים שהשתתפת בהם לפני שמת בן / בת הזוג שלך, או להיות הרפתקני ולנסות משהו חדש. מועדונים וארגונים קיימים כמעט לכל פעילות שאפשר להעלות על הדעת. בצע חיפוש באינטרנט או מסרק באמצעות אתרי אינטרנט מפגש חברתי, כגון Meetup.com, כדי למצוא אנשים באזור שלך אשר חולקים את תחומי העניין שלך. בחר פעילויות שהן חברתיות בטבע. ישיבה בבית לבד סריגה או קריאת ספר היא לא הדרך הטובה ביותר כדי למנוע בדידות.

מורחים טוב

אחת הדרכים החיוביות ביותר להתמודד עם אובדן בן הזוג היא לעשות דברים כדי לעזור לאחרים. להתנדב במטבח מרק, להיות מורה או לעזור צדקה האהוב עליך עם אירועי התרמה. אלה פעולות חיוביות של מתן בחזרה תהיה השפעה מתמשכת על חייהם של אחרים תוך כדי לעזור לך להיות מעורב להכיר אנשים חדשים. ייעוץ אלמנות ואלמנים אחרים מתאבלים יכול גם לעזור לך להתמודד עם הבדידות שלך.

התחל דייטים, כאשר אתה מוכן

כאשר אתה מרגיש כאילו אתה מוכן להתחיל היכרויות שוב, לכו על זה. זה ייקח זמן, אבל ברגע שאתה מרגיש כמו הלב שלך פתוח לאהוב שוב, להירגע בחזרה למקום היכרויות. זה לא אומר שאתה מנסה להחליף את אהוב. זה רק אומר שאתה מוכן לפתוח את הלב שלך בחזרה למישהו חדש. עבור לאירוע היכרויות במהירות עם חבר, נסה את היד שלך באינטרנט היכרויות או לצאת עם מישהו שאתה מכיר דרך קבוצת פעילות או היכרות הדדית. אל תצפו למצוא אהבה מיד. תסתכל על זה כדרך ליהנות ולפגוש אנשים חדשים, ולשקול את זה בונוס אם אתה פוגש מישהו שאתה מעוניין לצאת.